Najlepsze pomysły na prezent dla dziewczynki i chłopca
31 marca 2022

Jak wybrać odpowiednie zabawki dla dzieci na prezent? To dylemat, z którym często mierzą się rodzice. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając zabawki dla chłopców, a co brać pod uwagę w przypadku dziewczynek? Jeśli chcemy, aby zabawki były zarówno sprawiające frajdę, jak i edukacyjne to doskonale się składa. Poniżej przedstawione propozycje pomogą nam wybrać zarówno zabawki dla rocznego dziecka, jak i dzieci w wieku 3+.

Jakie zabawki dla rocznego dziecka wybrać?

Prezent na roczek dla dziewczynki lub chłopca? Zabawka wydaje się być idealnym pomysłem. Jednak jaką wybrać, aby była bezpieczna i wartościowa dla malucha? Zabawki Fisher-Price “Garnuszek na klocuszek” to idealne rozwiązanie dla najmłodszych. Seria “Ucz się i śmiej” jest przystosowana do nauki przez zabawę, pozwalając malcowi na prawidłowy rozwój. Oprócz tego wybrać możemy klasyczne rozwiązania, takie jak pluszaki czy duże klocki XXL, czyli najlepsze zabawki dla rocznego dziecka.

Które zabawki dla 4 latka?

W wieku 4 lat dzieci miewają zdumiewające pomysły, które często demonstrują swoim opiekunom, wystawiając przy tym ich cierpliwość na próbę. Zamiast wściekać się na malucha, lepiej dać mu możliwość na kreatywne wykazanie się. Doskonale sprawdzą się do tego, np. klocki Lego lub klocki drewniane. Gdy urwis ma zbyt wiele energii, warto wybrać popularne “popity”, czyli zabawki sensoryczne i antystresowe Pop It. To również doskonały okres w życiu dziecka, aby zainteresować je czytaniem. Książki dla dzieci idealnie sprawdzą się na tym polu. Możemy wybrać, np. książeczki interaktywne.

Klasyczne i nowoczesne zabawki dla chłopców i dziewczynek

Klasyczne zabawki dla dziewczynek, które warto wybrać na prezent to m.in. lalki Barbie, wózek dla lalek czy projektor dla dzieci, który ożywi pokój naszej pociechy. Jeśli chodzi o zabawki dla chłopców na prezent, to sprawdzą się wspomniane klocki. Wybrać możemy, np. klocki Lego Minecraft lub Lego Star Wars. Dobrym pomysłem będzie zestaw wyścigowy Hot Wheels czy walkie-talkie dla dzieci.

Zabawki edukacyjne dla dzieci godne polecenia

Oprócz typowo rozrywkowych warto również wybrać zabawki edukacyjne. Nauka przez zabawę jest rekomendowaną formą aktywności dla najmłodszych dzieci. Zabawki interaktywne pomogą w rozwoju logicznego myślenia, wpłyną na poprawę motoryki malucha, a także zapoznają go z rozległym światem liter, cyfr czy wprowadzą go w fascynujące środowisko nauki i eksperymentów.