Prezent na Dzień Dziecka, urodziny i inne okazje dla chłopca – sprawdzamy co kupić
31 marca 2022

Urodziny, Dzień Dziecka czy inne okazje to doskonałą sposobność, aby wręczyć dziecku prezent. Mogą to być zabawki, choć to nie jedyne przedmioty warte wzięcia pod uwagę. W tym przypadku na celowniku znalazły się najlepsze zabawki dla chłopców w różnym wieku, które zapewnią nie tylko mnóstwo zabawy, ale także wykorzystać będziemy je mogli do edukacji malca.

Jakie zabawki dla dzieci, które mają 5 lat?

Zabawki dla 5-latka mogą być najróżniejsze. To wiek, w którym dzieci potrafią zaskakiwać swoją pomysłowością. Jako prezenty sprawdzą się m.in. klocki Lego lub klocki Cobi. Pzwolą one maluchowi rozwijać się w kwestii kreatywności, a także zapewnią świetne ćwiczenie logicznego myślenia. Jeśli chodzi o nowoczesne zabawki dla chłopców, to powinniśmy wybrać zdalnie sterowane samochody lub zabawki interaktywne doskonale sprawdzające się jako forma nauki przez zabawę.

Książki dla dzieci na prezent – czy to dobry pomysł?

Literatura dziecięca bez wątpienia nada się na prezent dla dziecka. Warto wybierać przystępne tytuły dostosowane do wieku naszej pociechy. Dla najmłodszych czytelników wybrać można, np. książki dla dzieci o zwierzętach takie jak doskonała pozycja “Stop plotkom! Cała prawda o zwierzętach”. Oprócz tego sięgnąć warto po książki interaktywne dla dzieci czy bajki dla dzieci do czytania, jak chociażby empatyczny i ponadczasowy “Kubuś Puchatek”. 

Zabawki dla chłopców w wieku 7+

Zabawki dla 6 latka i starszych dzieci to np. zestawy Hot Wheels, czyli popularne tory wyścigowe. Dla małych pasjonatów pojazdów dobrze jest także kupić garaż dla dzieci. Jakie jeszcze pomysły na prezent dla malucha wziąć pod uwagę? Książki dla 6 latka to naturalny kandydat na podarunek. Do książeczki możemy dołączyć niedrogi, a jednocześnie ogromnie popularne “popity”, czyli zabawki antystresowe Pop It.

Zabawki bez plastiku są możliwe

Wybierając zabawki dla chłopców, możemy także rozważyć te, do których produkcji nie użyto plastiku. Są to klocki drewniane oraz inne zabawki drewniane, np. pojazdy. Wśród nich, to propozycja odpowiednia szczególnie dla małych dzieci, znajdziemy układanki będące doskonałym ćwiczeniem na logiczne myślenie i spostrzegawczość.