Zabawki dla chłopców – na co warto się zdecydować
31 marca 2022

Sklepowe półki uginają się pod naporem różnorodnych zabawek i akcesoriów dla dzieci. Coraz częściej można zauważyć, że producenci stawiają na uniwersalność, podkreślając, że zabawki nie mają płci i każdy produkt może spodobać się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Jest jednak pewna klasyczna grupa produktów, która wskazywana jest jako zabawki dla chłopców.

Propozycje dla ruchliwych – pojazdy

Pojazdy to bardzo szeroka grupa zabawek, która cieszy się największą popularnością wśród chłopców (i nie tylko). Miłośnicy motoryzacji mogą wybrać swoje ulubione modele samochodzików i urządzać nimi domowe wyścigi. Powodzeniem też cieszą się wozy strażackie lub różne maszyny budowlane. W zestawie często można też dokupić szalone tory wyścigowe.

Inną propozycją są samochody zdalnie sterowane, które nadają się do jazdy na zewnątrz. Mogą być świetnym atrakcją na spacerze albo ciekawą alternatywą dla wózka dziecięcego. Są to już jednak znacznie kosztowniejsze zabawki.

Broń wszelkiego rodzaju

Chłopcy lubią podczas zabawy udawać policjantów, żołnierzy czy też superbohaterów. Różnorodne imitacje pistoletów, mieczy, łuków czy tarcz dostarczą wielu godzin wspaniałej rozrywki. Dodatkowo dzieci w ten sposób rozwijają swoją wyobraźnię i zwykle dużo się ruszają, co jest szczególnie ważne w wieku rozwojowym.

Zestawy konstrukcyjne

Zestawy konstrukcyjne będą trafionym wyborem dla małych pasjonatów budownictwa. Dostępne są zestawy, stworzone z różnych materiałów:

– plastikowe;

– magnetyczne;

– piankowe;

– drewniane.

Różnią się wielkością, jakością wykonania i wytrzymałością. Warto też zwracać uwagę na ograniczenia wiekowe poszczególnych zestawów, np. ze względu na małe elementy.

Klocki Lego

Klocki Lego niesłabnący faworyt wśród dostępnych klocków. Ze względu na bardzo urozmaicone zestawy, każdy może wybrać coś dla siebie. Ciekawą propozycją jest linia Lego Technic. Ta serio umożliwia samodzielne wybudowanie maszyn motoryzacyjnych, a nawet wyposażenie ich w specjalne silniki. Dzięki temu dziecko rozwija swoją wiedzę o motoryzacji.